Efekty     leczenia

      Pacjent l.68  zglosił się z nierozpoznanymi przyczynami ostrych bóli małżowiny prawego ucha. Stan ten utrzymywał się od 5 lat, ostatnio stał się  niezmiernie dokuczliwy. Był u wielu laryngologów - leczony antybiotykami , sterydami, maściami, a jednak to nie przynosiło pozytywnych efektów.  Zastosowano leczenie  akupunkturą. Po tych zabiegach Pacjent został  wyleczony, ból w prawym uchu ustąpił.       

   Pacjent l.62 zgłosił się z ostrym bólem nerwu kulszowego, który był spowodowany  przepukliną lędżwiowego odcinka  kręgosłupa. Ból promieniował od lędzwiowego odcinka  kręgosłupa aż do stopy. Przyjmowanie silnych środków przeciwbólowych nie dawało pozytwnych efektów, a tylko spowodowalo pojawienie się bólu żołądka. Zastosowanie masażu leczniczego i akupunktury doprowodziło do pełnego ustąpienia bólu, również ustąpił ból żołądka. Po tym leczeniu Pacjent wrócił do pracy na morzu.    
      
   Pacjent l.43 poprosił o pomoc, gdyż czuł się rozbity, wypalony wewnętrznie, stany depresyjne, odczuwał  bóle serca z niepokojami, bóle lędżwiowego odcinka kręgosłupa, alergie nasilające się wiosną. W przyjętej metodologii leczenia polączono akupunkturę i masaż leczniczy. Z każdym zabiegiem Pacjent odczuwał poprawę. Wszystkie dolegliwości ustąpiły. Wróciła radość do życia, chęć do pracy i poprawiła się kondycja psycho-fizyczna.

   Pacjentka l.35 zgłosiła się z objawami depresyjnymi, a także z problemami pęcherza i dróg moczowych. W nocy zmuszona była wielokrotnie wstawać, aby oddać mocz. W leczeniu zastosowano akupunkturę, masaże lecznicze i pijawki lekarskie. Po leczeniu wszystkie dolegliwości ustąpiły. Pacjentka wróciła do pracy  zagranicą.

    Pacjentka l. 28  zgłosiła się z dokuczliwą migreną: bóle głowy od około 10 lat, ponadto bóle w lędżwiowym i piersiowym odcinku kręgosłupa, bolesne miesiączki i nadwaga. Była leczona farmakologicznie, ale to  nie przynosiło pozytywnych efektów. W naszym Gabinecie Pacjentka brała zabiegi akupunktury, masażu leczniczego i pijawek lekarskich. Po tych zabiegach Pacjentka została wyleczona. Migrenowe bóle głowy, kręgosłupa , bolesne miesiączki ustąpiły, schudła 4 kg i poprawił się Jej stan psycho-fizyczny.


Pacjent lat 38 zgłosił się z czkawką, która trwała od ośmiu dni. Czkawka była praktycznie bez przerwy. Budziła go nawet w nocy nie pozwalając na odpoczynek w trakcie snu. Był u kilku lekarzy i został skierowany do leczenia w warunkach szpitalnych. Przeszedł szereg różnych badań, które nie spowodowały wykrycia przyczyny niezwykle uciążliwej dolegliwości. Był leczony farmakologicznie przeciwbólowymi i psychotropowymi lekami. Jednak leczenie nie dało żadnych pozytywnych efektów. Po kilku zabiegach w naszym gabinecie czkawka ustąpiła, Pacjent odstawił leki przeciwbólowe i psychotropowe, wrócił do zdrowia i pozbył się również stanów depresyjno-emocjonalnych.